در دو دهه اخیر، استفاده از اپوکسی آسفالت در روسازی عرشه فولادی پل ها در آمریکا، چین و ژاپن بسیار رایج شده است. فناوری پیشرفته روکش عرشه پلها دارای نقش موثر و اساسی در ساخت و تعمیر و نگهداری پلها دارا میباشد که محصولات مختلفی در دنیا بدین منظور ارائه گردیده است. این سیستم پیشرفته جدید علاوه بر برطرف نمودن ضعفهایی که در سیستم های مختلف قبلی وجود دارد، قابلیت اجرای آسان و سریع را دارا بوده و از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه میباشد علاوه بر این امروزه از اپوکسی آسفالت در روسازی تونل ها، نقاط تقاطع جاده هایی با ترافیک سنگین و همچنین به عنوان یک آستر یا ماده چسبنده جهت بهبود رفتار و حل اشکالات موجود در سایر روسازی ها به صورت گسترده استفاده می شود.
شرکت ما مفتخر است که با متحمل شدن هزینه بالا در بخش تحقیق و توسعه به منظور فرموله کردن و ساخت با کیفیت ترین محصول ممکن و به عنوان یک شرکت نوآور و مبتکر در این زمینه با اطمینان خاطر محصول اپوکسی مورد نظر را در کلاس جهانی به مشتریان ارائه نماید.

ویژگی ها :

• قابلیت اجرای آسان و سریع
• مقاوم در برابر لغزش و سرخوردگی
• ضدآب
• مقاوم در برابر عوامل خورنده شیمیایی نظیر ریزشهای اسیدی ، نمکها و کلرایدها
• اقتصادی و مقرون به صرفه
• قابلیت استفاده بر روی بسترهای بتنی و فلزی

 

از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی مشخصات مکانیکی مخلوط اپوکسی آسفالت درصد چسب اپوکسی موجود در مخلوط بوده که با افزایش آن پایداری مارشال و دینامیکی مخلوط آسفالتی نیز افزایش می یابد. روسازی های ساخته شده از مخلوط اپوکسی آسفالت سبک ضمن هزینه ساخت کم تر و دوست دار محیط زیست بودن به دلیل داشتن وزن کمتر شرایط دینامیکی بهتری را در پل ایجاد می نمایند. تکنولوژی این سیستم ترکیبی از رزینهای اپوکسی با مدول پایین و ذرات دانه بندی و مهندسی شده که نهایتا منجر به اجرای روکشی با مشخصات فنی عالی جهت اعمال بر روی بسترهای بتنی و فلزی میگردد.

حوزه های کاربرد :

– پلها و تونل ها
– بزرگراه و اتوبانها
– باند فرودگاهها
– خطوط ویژه اتوبوس
– خطوط ویژه دوچرخه

ضرورت بکارگیری:

آسیب پذیری پلها به طور معمول از قسمتی شروع میشود که در معرض شرایط جوی و محیطی مختلف از جمله اشعه UV ، سرما و گرما ، یخ زدگیهای مداوم ، نفوذ نمکهای حاوی کلراید ، روغن ، بنزین ، فشار ناشی از عبور و مرور خودروها و انبساط انقباض سازه پل میباشد که آسیب های ناشی از این عوامل به مرور تاثیر مستقیم بر تخریب و ایجاد اشکالاتی در استحکام سازه پل مینماید که این قسمت مشخصا رویه عرشه پل میباشد.
سیستم های روکش عرشه عمدتا شامل دو لایه از رزینهای پیشرفته اپوکسی میباشد که لایه اول با ایجاد یک لایه دارای مقاومت کششی بسیار بالا که نقش بسیار بسزایی در عایق بندی، محافظت و افزایش طول عمر عرشه پل را هم در سازه های جدید و هم سازه های در حال ترمیم ایفا مینماید. و لایه بایندر و یا نگهدارنده که فرمولاسیون آن بر اساس مقاومتهای مکانیکی خاصی تنظیم گردیده تاعلاوه بر کمک به عایق بندی و محافظت سطح نقش نگهدارنده سنگهای دانه بندی شده را ایفا مینماید.

فرایند اجرا:

ذرات دانه بندی شده با یک فاصله زمانی کم و مناسب بر روی لایه بایندر اعمال شده بر روی سطح پاشش گردیده تا با نفوذ به عمق لایه بایندر و همزمان با سخت شدن لایه بایندر اجرای یک کفپوش کاملاً اقتصادی و به صرفه و مقاوم در برابر شرایط ترافیکی و آب و هوایی مختلف در عین ایجاد اصطکاک مناسب به منظور تردد ایمن و کاهش خطرات ناشی از سرخوردگی به انجام برسد.
بخش پلیمری این سیستم که به صورت دوجزیی میباشد و بر پایه سنتز رزینهای اپوکسی و پلی سولفاید میباشد که علاوه بر ایجاد لایه نفوذناپدیر سطح عرشه سازه را از عوامل خورنده نظیر ریزشهای اسیدی ، نمکها و کلرایدها و … محافظت مینماید.
از مزایای این سیستم ضخامت نهایی کم 6 میلیمتر تا 1 سانتی متر میباشد و نیازی به تغییرات ساختار سازه در درزها و زه کشیها و حوضچه های انتقال آب نمیباشد و وزن بار کم ایجاد شده در هر مترمربع (حدود 11 کیلوگرم) اهمیت بسزایی در سبک سازی و ترمیم و نگهداری پل های قدیمی دارد..

شرکت ما از مرحله طراحی و تولید محصولات اپوکسی مبتنی بر بروزترین فرمولاسیونهای موجود و انحصاری، پیاده سازی و اجرای عملیاتی، تا جلب رضایت نهایی در کنار مشتریان خود میماند.


.

نظرات بسته شده است